Język polski
Język litewski
Wyszukiwarka obiektów
Nazwa
Rodzaj
Miasto
Na skróty

Partnerzy

Aktualności
Kłajpeda zaprasza miłośników żaglowców
14:15, 24.05.2011

fot. CIT Litwy
 W terminie 18 – 21 sierpnia 2011  w Kłajpedzie odbędzie się wyjątkowy zlot żaglowców - zawody The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Po udanej i niezwykle popularnej imprezie The Tall Ships Races 2009, której gospodarzem była Kłajpeda, miasto znów proponuje rozmaitość kulturalnych imprez na tle największych żaglowców i jachtów świata. Te cztery dni 2011 roku będą głównym akcentem letniego sezonu w Kłajpedzie.

Sail Training International, organizator regat Tall Ships Races, przygotował The Culture 2011 Tall Ships Regatta, aby uczcić ogłoszenie miasta Turku (Finlandia) Europejską Stolicą Kultury 2011. Gdynia i Kłajpeda (Litwa) postanowiły zjednoczyć swoje siły z Turku (Finlandia), aby zorganizować dwa etapy regat, które pomogą zaprezentować atrakcje kulturalne i turystyczne każdego z tych trzech miast. Impreza zacznie się w Kłajpedzie, skąd żaglowce będą ścigać się do Turku, a stamtąd, podczas drugiego etapu regat, do Gdyni. Ponieważ zawody odbędą się już po Tall Ships Races 2011, sezon tegorocznych zlotów majestatycznych żaglowców zostanie przedłużony do września.


Dzisiejsza Kłajpeda to trzecie pod względem wielkości i jedno z najszybciej rozwijających się miast na Litwie, niejednokrotnie nagradzane za międzynarodową współpracę. Działają tu dwa uniwersytety i duży port, a samo miasto jest otoczone wspaniałą przyrodą: jedna z części miasta znajduje się na Mierzei Kurońskiej, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jeśli chciałbyś zwiedzić Kłajpedę albo po prostu tęsknisz za łopotem wielkich białych żagli, The Culture 2011 Tall Ships Regatta oferuje Ci doskonałą okazję do spełnienia marzeń. Żaglowce będą cumowały w samym centrum starówki, gdzie mieszczą się liczne muzea, galerie, sklepy z oryginalnymi pamiątkami, gwarne puby i przytulne kawiarenki. Co najważniejsze - na gości regat czeka moc imprez kulturalnych i innych atrakcji!

Newsletter
Wpisz swój email aby otrzymać najnowsze informacje
Strona główna   |    Atrakcje   |    Noclegi   |    Wycieczki   |    Aktualności   |    Przewodnik po Litwie   |    Suwalszczyzna   |    Kontakt
© Litwa-Turystyka.pl  |  Prawa zastrzeżone  |  2011
Projekt i wykonanie: Bla-Art
Wilno, Noclegi Wilno, Tanie noclegi w Wilnie, Hotele w Wilnie, Hotel Wilno, Wycieczki do Wilna, Druskienniki, Litwa druskienniki, Noclegi druskienniki, Aquapark Druskienniki, Park wodny druskienniki, Sanatoria druskienniki, Narty snowarena druskienniki, Hotele Druskienniki, Noclegi Litwa, Hotele Litwa, Wycieczki na Litwę, Troki, Pałanga, Kowno