Język polski
Język litewski
Wyszukiwarka obiektów
Nazwa
Rodzaj
Miasto
Na skróty

Partnerzy

Wycieczki / Wycieczki na Litwę 2,3,4 dniowe
Wycieczka Troki-Wilno
14:16, 12.06.2011

Wycieczka Jednodniowa do Wilna i Trok --> Troki - dawna stolica Litwy, która zaczęła pojawiać się jako miasto już w XIII wieku i jest bramą do południowo-wschodniej części Litwy. Jest to jedyny gotycki zamek na wodzie w Europie Wschodniej, wybudowany w ekstremalnych warunkach - nad jeziorem Galwe. Zamek w Trokach - najstarsze litewskic centrum administracyjne i obronne. W XV wieku, miasto było rezydencją książąt litewskich. Obecnie w odrestaurowanym pałacu mieści się muzeum historyczne. Ponadto, Troki to wyjątkowe centrum społeczności karaimskiej, narodowe danie "kibinai" - klucz do lokalnego dziedzictwa kulinarnego. Proponujemy zwiedzanie Starówki Trockiej - kościoła parafialnego z pocz. XV w. ze słynnym obrazem Matki Bożej Trockiej, kenesy karaimskiej – obiad w restauracji karaimskiej; czas wolny, który można wykorzystać na spacer nad brzegami jezior trockich, pływanie statkiem lub kupienie pamiątek z Litwy.
Na drugi dzień zwiedzanie Wilna. Obejrzycie Stare Miasto, które jest jednym z największych w Europie Wschodniej, a w 1994 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Architektura, która łączy gotyckie, renesansowe, barokowe i klasycystyczne elementy, robi wrażenie niezwykłego połączenie różnych stylów i zleje się w jedyną estetyczną całość. Zwiedzicie jeden z najstarszych w Europie Wschodniej - Uniwersytet Wileński. Obejrzycie kościoły i cerkwie, place i ulice, świątynie różnych wyznań (Katedrę, Ostrą Bramę, Kościół św. Piotra i Pawła, Zamek Giedymina, Plac Katedralny, kościół św. Anny, klasztor Bernardynów). Następnie można zwiedzić ogromne centrum handlowe "Akropolis", lub inaczej rozporządzic się swoim wolnym czasem.
Zwiedziwszy bezcenne zabytki Wilna, warto spróbować wczuć się w jego duszę: pogawędzić ze śpiewnie zaciągającym staruszkiem, pobłądzić bez celu po wąskich uliczkach i zaułkach, posiedzieć na parkowej ławeczce koło katedry lub nad Wilią.
KONTAKT:

Biuro Podróży SocialTravel.pl

Wycieczki jednodniowe na Litwę

Newsletter
Wpisz swój email aby otrzymać najnowsze informacje
Strona główna   |    Atrakcje   |    Noclegi   |    Wycieczki   |    Aktualności   |    Przewodnik po Litwie   |    Suwalszczyzna   |    Kontakt
© Litwa-Turystyka.pl  |  Prawa zastrzeżone  |  2011
Projekt i wykonanie: Bla-Art
Wilno, Noclegi Wilno, Tanie noclegi w Wilnie, Hotele w Wilnie, Hotel Wilno, Wycieczki do Wilna, Druskienniki, Litwa druskienniki, Noclegi druskienniki, Aquapark Druskienniki, Park wodny druskienniki, Sanatoria druskienniki, Narty snowarena druskienniki, Hotele Druskienniki, Noclegi Litwa, Hotele Litwa, Wycieczki na Litwę, Troki, Pałanga, Kowno